Zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat

 


Dla naszych najmłodszych kursantów przygotowaliśmy specjalnie przystosowane do ich wieku zestawy LegoWeDo Education. Jest to linia produktów LEGO, która pozwala dzieciom budować interaktywne zabawki wykorzystujące proste czujniki i silniki, którymi można później sterować za pomocą komputera. 

Dzięki programowi zajęć możliwe jest ukształtowanie w  przyszłych uczniach działania twórczego, niestandardowego, wymagającego twórczego myślenia i pracy w grupie. Zwiększenie kreatywności, tworzenia możliwości swobodnej eksploracji świata, budowania i weryfikowania własnych teorii poznawczych, twórczego rozwiązywania problemów oraz ich analizowania. Oprócz rozwoju zdolności konstruktorskich, dzieci uczestniczące w zajęciach nabędą również umiejętności programowania które na pewno przydadzą się w świecie gdzie robotyka i automatyka rozprzestrzeniają się niczym wirus zajmując coraz większe obszary naszego życia.

             Ponieważ dbamy o rozwój naszych podopiecznych, przygotowaliśmy dla nich aż trzy poziomy zaawansowania, z których każdy składa się z co najmniej 10 spotkań. Do  każdego z uczestników staramy się podchodzić w sposób indywidualny dlatego tempo awansu na kolejne poziomy jest uzależnione głównie od predyspozycji i zaangażowania każdego z dzieci.

 

        Każdy z robotów powoływany jest do życia za pomocą komputera wyposażonego w specjalne oprogramowanie pozwalające na wydawanie robotom poleceń. Do dyspozycji kursantów jest szereg rozkazów przedstawionych w formie graficznej, które łączy się w odpowiednie sekwencje tworząc plan działania dla robota. Dzięki nim urządzenia dzieci mogą nie tylko się poruszać, ale również mówić, słyszeć i rozpoznawać przeszkody.